Skąd wziąć dodatkową moc za free?

Proste! Wejść wyżej! Na filmach, kiedy bohater ma tylko jedną możliwość nadania sygnału czyli wezwania pomocy, udaje się do najwyższego punktu w okolicy aby nadać sygnał. Dlaczego? Jak to wpływa na zasięg i ile można zyskać? Dowiesz się tutaj.

Talkabout trochę o T82Extreme

Fińską morę znają chyba wszyscy. Firmę Motorola kojarzą nawet ci, którzy nie korzystają z jej produktów. Co łączy oba te przedmioty? No cóż, są dobre, tanie i powszechnie dostępne. Taką Motomorę warto zabrać ze sobą na wakacje czy na weekendowy wypad w teren.

Linia Prywatna

CTCSS system ciągłej blokady szumów. Jest jednym z systemów sygnalizacji wewnątrz-pasmowej, który jest używany do eliminacji przypadkowych transmisji oraz zakłóceń z kanałów sąsiednich. A jak to działa w praktyce i dlaczego warto stosować?

Subscriber_V5.01.07.002_PSEUDO.IS

Wraz z nowym oprogramowaniem pojawiła się nowa wersja BD CPS. Zmiana na plus, ponieważ od teraz można korzystać z jednej wersji BDCPS, która rozpoznaje wersję oprogramowania radia i otwiera właściwą wersję CPS, takie "all-in-one". Niestety, na tym dobre wieści są kończą.

Czy większa moc oznacza lepsze radio i większy zasięg?

W przypadku naszej komunikacji radiowej, moc nadajnika nie ma istotnego wpływu na zasięg naszych urządzeń. To co sprawia, że radio jest „mocne” to czułość i selektywność odbiornika oraz czysto pracujący nadajnik.

Praca grupowa na analogu

Jak utrzymać stały kontakt z kilkoma grupami użytkowników na kilku różnych kanałach przy pomocy jednego radiotelefonu? Opis funkcji Skan na przykładzie radiotelefonu HYT TC-446S.

"Niezgodne z ustawą zasadniczą"

Nie wiem, kto i kiedy rozpropagował hasło "wolne pasmo" i wprowadził tym samym wielu nabywców "w błąd". W konsekwencji tego, wiele osób używa urządzeń amatorskich, jako radiotelefonów PMR446, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji techniczno-prawnych.

Propagacja fal radiowych

Kiedy antena wypromieniowuje energię, czyli emituje fale radiową, mówimy w fachowym języku, że „świeci”, jak latarnia. Jej światło odbija się od wszystkiego co napotka na swojej drodze. Witamy w radiowym gabinecie krzywych luster.